עונת הניקיונות

מאת: אבי ציטרשפילר, "חוות דרך התבלינים"

מתכוננים לפסח לא רק בניקוי הבית, אלא גם עם צמחים לניקוי הגוף

חג הפסח מאופיין בעבודות ניקיון נמרצות המתמקדות בסביבת הבית ובניקוי החמץ מביתנו ואולי גם מחיינו. זהו ניקוי יסודי של פעם בשנה – פיזי ורגשי. ומה עם ניקיון פיזי ורגשי של גופנו? הנה כמה צמחים אביביים לניקוי הגוף.

למה חשוב לנקות את הגוף?
גופנו צובר פסולת ורעלים, וחשוב לנקותו מדי פעם, לפחות כמו שאנו דואגים לעשות טיפול לרכב שלנו. מקורות הזיהום רבים ועלולים להגיע מהאוויר שאנחנו נושמים, מקרינה סלולרית, משימוש בחומרים פלסטיים שבסוף מצליחים להגיע גם לגופנו דרך המזון, חומרי הדברה חקלאיים ותעשייתיים, חומרים משמרים שמוסיפים למזון, חומרי ניקיון, מזון מעובד ועוד.
גם חוויה של מתח ועומס לאורך זמן תביא לזיהום פיזי ורגשי, תקשה על יכולת הפינוי והניקוי הטבעית, תחליש את פעולת התאים ואברי הפינוי, תפגע באיברים ותכניס אותנו למעגל שוטים שקשה לצאת ממנו. בימים אלו אנו נמצאים בעונת מעבר ולכן זו תקופה נהדרת לנקות את הגוף מרעלים ולאפשר מעבר תקין מהעונה החולפת לזו הנכנסת.

איך מנקים את הגוף?
ראשית, כמובן, חשוב לשמור על תזונה בריאה, לאכול בעיקר את מה שצומח ולהכין בעצמנו את עיקר מזונותינו. כדאי לבחור צמחים המשפיעים לטובה על חזרה לאיזון מעונת החורף וניקוי פסולת ורעלים מרמת התא ועד רמת האיברים והמערכות בגופנו. להלן כמה צמחים שיעשו את העבודה:

עלי אזוב (זעתר)
מאז ומתמיד היה האזוב במסורת היהודית צמח הנחשב מנקה ומטהר פיזית, רגשית ורוחנית, שליח האל לפתרון בעיות. אבותינו שהאזוב גדל בסביבתם השתמשו בו ושילבו אותו במאכליהם ומנהגיהם.
בזמן המתת בכורי המצרים, ערב יציאת מצרים, ציוו בני ישראל לסמן את משקופי הבתים עם אגודות אזוב טבולות בדם ובכך שמרו על בכוריהם. גם דוד המלך בפנייתו לקב"ה כדי שיאפשר לו לבנות את בית המקדש, השתמש בצמח האזוב כסמל להיטהרות (חטאני כאזוב ואטהר).
בעונת האביב צמח האזוב מלבלב וכדאי להוסיפו בנדיבות למזוננו. שימוש באזוב יתרום לספיגה טובה ושיפור העיכול, הצמח יפנה וינקז את הכבד מרעלים ושומנים, יחטא מפני זיהומים חיידקיים במערכת הנשימה ומערכת העיכול, יגביר חיוניות ריכוז וזיכרון, יחזק את גופנו ויוציא אותו מחורף לאביב.
אופן השימוש: חלטו ושתו חליטות של עלי אזוב – כמה עלים טריים או חצי כפית מהעלים היבשים בכוס מים רותחים, עד 3 פעמים ביום. בנוסף שלבו את תערובת הזעתר בשגרת המזון בעיקר במטבח הקר ובארוחות הבוקר והערב.

חליטת סרפד, קמומיל וציפורן חתול
מדובר בשלושה צמחים המופיעים באביב בטבע ועומדים לרשותינו בתקופת הפסח.
סרפד (בערבית ג׳וריס) – צמח זה מזין מאוד. הוא מכיל רכיבים חשובים כמו סידן וכלורופיל, ויטמין C , ויטמין E ומינרלים. הצמח ישפיע על יעילות פינוי הפסולת ממערכת השתן והכליות ובכך ינקז ויטהר דם. הצמח ישפר מצבי חולשה כמו אנמיה, ישפיע לטובה על ייצור חלב אם, ישפר פירוק רכיבי מזון במערכת העיכול וספיגה שלהם לדם, יחזק כללי ויחסן.
קמומיל (קחוון בשפתינו/ בבונג׳ בערבית) – יסייע לנקות את מערכת העיכול והכבד מרעלים, פסולת, זיהומים וגם דלקות. הקמומיל יסייע לכבד להיות פחות שומני ויותר מוגן מהרעלים שהוא מפנה, ויתמוך במערכת העצבים ירגיע ויעודד.
ציפורן חתול (קלנדולה) – הצמח יסייע למערכת הלימפה ובכך יתרום לפינוי פסולת באמצעות הכליות ומערכת השתן. תגביר פרוק רכיבי המזון במערכת העיכול, תסייע לספיגת רכיבים טובה מהמזון לדם, תשפר תנועתיות ופעילות של תאים מפרישי ריר במערכת העיכול ותתרום להתחדשות ויצירת תאים ורקמות בעיקר במערכת העור.

הכינו תערובת משלושת הצמחים בחלקים שווים – עלי סרפד, פרחי קמומיל ופרחי קלנדולה. הכינו חליטה של כפית מתערובת הצמחים לכוס מים רותחים, המתינו 10 דקות ושתו. ניתן לשתות מהחליטה מספר פעמים ביום.

זרעי גדילן
זרעי הגדילן מופקים מצמח הגדילן המצוי וגם את זרעיו ניתן ללקט בטבע בימי האביב. הרכיבים הפעילים בגדילן משמשים כנוגדי חמצון חזקים, מגנים על הכבד ומגבירים את יכולתו לנקות עצמו מרעלים, כימיקלים, תרופות והורמונים. הכבד בסיוע גדילן מוגן יותר מדלקות כבד אקוטיות וכרוניות, ותאי הכבד יצמחו וישגשגו בעזרתו. מרירות הזרעים מוסיפה גם היא להשפעתו הכללית על מערכת העיכול לשיפור ספיגה ותמיכה עיכולית. לעיסת זרעי גדילן מומלצת לצרכני אלכוהול כבדים ובטח בתום ארוחת החג.
אופן השימוש: יש להרתיח כוס מים עם כפית מהזרעים למשך כ-15 דקות, לסנן ולשתות, פעם אחת ביום. בנוסף, ניתן לאכול כחצי כפית מהזרעים ביום. טעמם של הזרעים הוא מר ולכן מומלץ לשתות כוס מים עם אכילת הזרעים.

טיפ נוסף לסיום: רבים סובלים בזמן החג ולאחריו מנפיחות וגזים. וכדי להפיג זאת, כדאי לצרוך חליטה של זוטא לבנה – חצי כפית, בכוס מים, לפני כל ארוחה.

חג פסח שמח ונקי!

אבי ציטרשפילר הוא עשבונאי, הרבליסט קליני והבעלים "חוות דרך התבלינים" בבית לחם הגלילית.
http://www.derech-hatavlinim.co.il/

אולי יעניין אתכם:

הדליקו את הנר

הדליקו את הנר מאת: שאול מייזליש רפאל ביטון מפליא לכתוב את סיפורה של סבתו אל מול מבחן אחד הסיפור הבא אמיתי, ואירע לאמם של דר'

קרא עוד »

מעט מן האור

מעט מן האור מאת: שאול מייזליש סיפוריו המופלאים של בית חינוך עיוורים בספר חדש ומלא בטוב בימים אלה יצא לאור ספרו של העיתונאי והסופר מנחם

קרא עוד »

הצדיק מסטפנשט

הצדיק מסטפנשט מאת: שאול מייזליש הכירו את החסידות שהוקמה יש מאין בני ברק הרב אברהם יעקב סלומון הקים יש מאין את חסידות סטפנשט בארץ ישראל,

קרא עוד »
נגישות